Příspěvky podle tagů
152 příspěvků
Když někdo vychvaluje staré zlaté časy, málokdy souhlasím. Každý je měl někdy jindy a například dnešní mládež je má právě nyní. Nemyslím, že by lidé byli šťastní, kdyby se vrátila ta doba, již si idealizují. Oni jen tímto způsobem vzpomínají na své mládí, a to vždycky zkresluje.
Sdílet
V západní Evropě se stalo zvykem, že se klimatičtí demonstranti lepí k vozovce. Snaží se tak zabránit pohybu aut a doufají, že se jim tím podaří omezit emise oxidů uhlíku a uzdravit naši planetu. Nevím, jak tato strategie působí na Vás, ve mně vyvolává mnoho otázek a značný nesouhlas.
Sdílet
Považuju za úspěch, že se spolu s mužem často smějeme. Netvrdím, že se nehádáme. Naopak. Názory jsou přece od toho, aby se různily. Ale vždycky se nám časem podaří se srovnat. Myslím, že mohu směle prohlásit, že se milujeme. O to víc mne vždy odrovná, když se dozvím, že se někdo z našich přátel rozvádí.
Sdílet
Je mi bolestným zážitkem denně kontrolovat stavy počtů válečných obětí, zničených tanků, děl, letadel, lodí a dronů na rusko-ukrajinské frontě. Přemýšlím, jak to musí prožívat On? Jakou bolest musí cítit náš nebeský Otec? Každého z těch mužů a žen přece zná a miluje. Jeho srdce je nekonečně větší a citlivější než moje.
Sdílet
Dost se bojím modelu sociálního státu. Zdá se mi, že jde hodně proti biblickým principům. Ve chvíli, kdy z pomoci udělám nárokovatelnou veličinu, dám na ni lidem právo, zabíjím milosrdenství. Proč bych ještě pomáhal, když pomůže stát?
Sdílet
Tak nám zabili Prigožina! Nebo ne? Informace o jeho smrti zaplavila internet, věnovala se jí nejvýznamnější světová média. Mnohá z nich mluvila o likvidaci nepohodlného člověka Kremlem. Jiná o nešťastné náhodě, o technickém selhání letadla. Jak se v tom má člověk vyznat? Je opravdu Jevgenij V. Prigožin, zvaný Putinův šéfkuchař, mrtvý, nebo se někde z úkrytu vysmívá nám všem?
Sdílet
Jak to, že Bible počítá s náhodou? Cožpak Hospodin nemá všechno pevně ve svých rukou? Cožpak všechno neběží podle jeho přesného a předem daného plánu? Zdá se, že opravdu ne. Vypadá to, že Stvořitel ponechal stvořenému světu prostor mimo sebe.
Sdílet
Přál bych si dvě věci: Aby existoval zákon o lobbingu. Aby vedle nepsaných pravidel existoval ještě základní soupis toho, co musí ctít všichni. A pak bych si ještě přál, aby se objevila parta hecířů, kteří podpoří rozumné argumenty, nebudou kolem nich sporné otázky, přinesou dobrou atmosféru, ochotné služby, poskytnou rešerše s necinknutými výzkumy, odmakají promo těm rozumným a uklidňujícím názorům.
Sdílet
První červencová Glosa reagovala na rozhovor s doktorkou Jelenou Lenkou Příplatovou, která působí v oblasti evoluční biologie. Uvažovali jsme o evoluci, paní doktorka ale v rozhovoru otevřela i další téma, které mne nutí vrátit se k témuž východisku ještě jednou.
Sdílet
Nedávno se v googlovské nabídce zpráv objevil odkaz s atraktivním názvem: Ateistka – O evoluci bez Boha není pochyb, vyvracejme bludy kritickým myšlením. Šlo o záznam pořadu Rozstřel z internetové televize iDnes, jehož hostem byla Mgr. Lenka Příplatová, PhD. Titulek mne zaujal, přiznávám, že nejprve negativně.
Sdílet








