Příspěvky podle tagů
479 příspěvků
Svět je fajn, je velmi dobrý a krásný, říká nám bible mnohokrát, na své první stránce i v žalmu 8. Když konečně začíná jaro, musíme si říci i dneska: „Příroda je fajn.“ Naším dnešním tématem ale bude člověk.
Sdílet
Pokud někdo někomu upírá jeho lidská práva, pak porušuje stvořitelský řád a pošlapává Boží obraz. Ani král, politik nebo náboženský představitel totiž nestojí nad těmito právy a svobodami, které dal Hospodin každému člověku.
Sdílet
Jak se setkat s Bohem ve spěchu každodenního života? Je vůbec možné prohlubovat naši spirituální stránku v dnešní moderní společnosti? A existuje na to nějaký návod? Nakladatelství Portál nedávno vydalo knihu “Na Boží cestu - Kápézetka pro uspěchané” Jeana Druela, francouzského dominikánského kněze působícího v Káhiře.
Sdílet
Kázání o „nevěřícím Tomášovi“, jehož pochybnosti pomohly víře víc, než víra ostatních apoštolů. "Pochybnost, kterou pro nás symbolizuje apoštol Tomáš, je potřebná sestra víry, oživuje ji."
Sdílet
Šárka Schmarczová se zamýšlí nad jedinečností každého člověka a nad nelehkou úlohou společnosti, aby svým nastavením nikoho neodsouvala na okraj.
Sdílet
Je to už více než padesát let, co se v celosvětovém měřítku připomíná Den Země. 22. duben je slavností života – jeho rozmanitých podob a projevů, života zjevného i skrytého, pozváním k žasnoucí radosti nad světem, ale také kajícnému zármutku nad zkázou, jakou světu přivodila nenasytnost člověka, který ukořistil moc a ztratil duši.
Sdílet
Seděla jsem pozdě večer jednoho dne předvelikonočního týdne v temném kostele na strašně nepohodlné dřevěné lavici s kolmým opěradlem. Trochu mi byla zima a trochu se mi chtělo spát, ale můj duch se blaženě vznášel.
Sdílet
Kázání by mělo být vždy pro něco, nemělo by jen odsoudit, mělo by dodat naději. Spíše by mělo být zaujaté dobrem, ne negací.
Sdílet
Slyšet z Putinových úst slova o „denacifikaci“ je protimluv, protože je to právě Putin, který se opírá o myšlenky muže, který byl fašismem inspirován, byť je později převlékl do jiného kabátu.
Sdílet
Jak žít v době, kdy jen pár set kilometrů od nás probíhá válka? Jak najít sílu zůstat věrný svým povinnostem a zároveň se postarat o sebe, o rodinu, hroutící se kamarády i přítomné uprchlíky?
Sdílet









