Příspěvky podle tagů
162 příspěvků
Podobně jako hodně dalších lidí si sama o sobě myslím, že s internetem nemám potíže. Sociální sítě samozřejmě používám, posílám a přijímám maily, platím faktury, provozuju e-shop. Nic zvláště odborného. Myslela jsem si, že nepoužívání internetu po nějaký čas pro mne nebude nic těžkého. Možná jen odpočinek od povinnosti sledovat to, co potřebuju k práci.
Sdílet
Jako ten malý chlapeček na okraji bazénu, který se ohlíží na svou maminku na lehátku, tak stejně i já se ohlížím na tebe. Co říkáš? Dáváš mi vztyčeným palcem najevo, že jsem to dobře zvládla a obstála jsem? Bože, potřebuju vědět, že mi říkáš: „Já tě vidím.“
Sdílet
Smíme odpočívat, když nemáme všechno hotovo? Vy víte, jak je to správně. Bůh neřekl, abychom odpočívali, až budeme mít hotovo. Řekl, abychom odpočívali pravidelně. Splněné, nebo nedokončené úkoly v tom nehrají žádnou roli. Víme to? Víme. Děláme to? Neděláme.
Sdílet
Teoreticky je mi jasné, že k věčnosti se nedá nic přidat. Věčnost je prostě věčnost, je nekonečná. Přesto mi připadá logické, že patnáct vteřin, které člověk věnuje nějakému projevu laskavosti nebo milosrdenství, se k věčnosti přičítá. Nejsou ztracené. Nemohou být.
Sdílet
Z některých promluv, přednášek nebo kázání člověku utkví určitá formulace, věta nebo pár slov, která hned tak z paměti nevymaže. Někdy to ani nebývají klíčová slova, vůbec nemusí úzce souviset s hlavním tématem. Přesto se zaryjí do paměti a zůstávají tam.
Sdílet
Už přes rok mám nový návyk. Každý den hledám na svých osvědčených stránkách nová zpravodajství o pokračující válce na Ukrajině. Někdy je mi smutno, jindy jsem z toho unavená, často také všem souvislostem nerozumím.
Sdílet
Nejspíš se nelze stát přístavem pro druhé jen z vlastního rozhodnutí. Jsem přesvědčená, že k takovému úkolu je zapotřebí mít ráda lidi a nacházet na nich něco pozitivního za všech okolností. V některých případech je to těžké více, v jiných méně.
Sdílet
Nemyslím, že odpočinek potřebujeme po neobvykle obtížných situacích, po mimořádném úsilí. Jsem přesvědčena, že odpočívat musíme po každé práci. Tak už se konečně přestaňme ostýchat.
Sdílet
Spoustu věcí dělám jen tak. Jakože na nich vlastně nezáleží. Přitom cokoli z nich může mít pro někoho jiného velký význam. A i kdyby si mé práce nikdo z lidí nevšímal, Bůh ano.
Sdílet
Zbavovat se věcí, opouštět je ne proto, že jsou zbytečné, ale protože někomu mohou udělat radost, to je symbol zrání. Možná jinými slovy důkaz duchovního růstu. Na počátku života člověk věci získává a hromadí, protože je potřebuje. Na konci by je měl opouštět, aby na nich nelpěl a neztěžovaly mu odcházení.
Sdílet






